Lëvizje e papritur/ Rama thërret në takim urgjent 61 kandidatët e bashkive

Sot pasdite 61 kandidatët e Partisë Socialiste për bashkitë janë njoftuar për një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi do të zhvillohet të shtunën në orën 11:00 dhe në selinë e PS-së.

Ende nuk ka asnjë informacion se për cfarë do të diskutohet konkretisht, por tema kryesore janë patjetër zgjedhjet. Ndërkohë nga ana tjetër opozita ka deklaruar se nuk do të ketë zgjedhje lokale më 30 qershor. Ata vijojnë protestat për largimin e kryministrit Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore.

LEXO EDHE  FOTO/ Aksidenti te Gjiri i Lalzit, makina kthehet përmbys