Dosja 339/ Edi Rama gënjen hapur

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar gënjeshtrën e radhës në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme.

I pyetur për përgjimet e dosjes 339, ku zbardhen bisedat për shit-blerjen e votave, Rama tha se ka asnjë influencë për prokurorët dhe se s’ka të drejtë të lëshojë deklarata që të influencojnë hetimet. “S’ka një provë që të kem dalë e të kem folur që një hetim të influencohet negativisht”, tha Rama.

Një gënjeshtër kjo e shefit të ekzekutivit. Hera e fundit që e ka bërë këtë gjë ka qenë në muajin shkurt.

LEXO EDHE  Alarmi/ "Çfarë po planifikon Edi dhe Olsi te stadiumi ..."

Kryeministri Edi Rama, i akuzuar nga opozita se qëndron pas lehtësimit të dënimit për Dritan Dajtin, zgjodhi të reagonte nga Rrësheni, me një mënyrë populiste, por aspak realiste: “Besoj se do ta zhbëjmë atë vendim!”

“Kryegjyqtari” Rama: Do të zhbëjmë vendimin për Dritan Dajtin. Si do e bëj këtë?