Raportimet gjermane/ Debati Fevziu-Rama: Pse qorra janë te Bildi?

Ka nisur me debat mbrëmja e sotme në ’Opinion’ ku i ftuar ka qenë kryeministri Edi Rama. Që në nisje të emisionit Rama ka komentuar shkrimin e prestigjiozes gjermane BILD, ku dhe ai si vartësit e tij deklaroi se është një shkrim i paguar.

Por ka qenë i menjëhershëm reagimi i Fevziut i cili i ka thënë se një media si Bild nuk mund tu referohet vetëm thashethemeve, pasi ata janë gazetarë profesionistë.

Kjo ka bërë që Rama të lëshojë dhe njëherë gjuhën ndaj ish-ministrit të tij Ylli Manjani, dhe gazetarit Basir Çollalku, të cilët i ka etiketuar dhe si autorët e shkrimit.

LEXO EDHE  Tragjedia në Tiranë/ Basha: Vdekja e dy punëtorëve, viktima të makutërisë mafioze të Ramës

Pjesë nga debati:

Rama: Bildi është tabolid, skam me Bildin asgjë fare. Këtë e ka shkruar Manjani dhe Pastref si e ka ai Çollaku. Janë këta që janë furnizuesit dhe autorët e këtij teksi

Fevziu: Pse qorr janë te Bildi?

Rama: Po të them që Bildi ka bërë një publikim bazuar në këto burime. Shqiptarët e dinë shumë mirë se çfarë përfaqësojnë këta njëri i tv Shijakut tjetri i tv partisë. Gazetari ka marrë burime dhe ka publikuar lajmin.