Dhuna e policisë/ Flet për herë të parë Sait Dollapi: Ja me çfarë më qëlluan në këmbë

Sekretari organizativ i PD-së, Sait Dollapi, ka folur për herë të parë për ngjarjen e 11 majit, ku ai u dhunua barbarisht nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Në një lidhje telefonike me emisionin ‘Të pa Ekspozuarit’, Dollapi deklaroi se atë mbrëmje në protestë ai ka mbrojtur forcat e policisë që mos lëndoheshit, por më pas është ndaluar nga drejtuesi i FNSH i cili ka dhënë urdhër që të dhunohej.

Dollapi theksoi gjithashtu se ai është goditur me plumba gome para se të binte në tokë.

‘Kam qenë në ushtrimin e detyrës time si drejtues. Kam bërë çështë e mundur që asnjë forcat e policisë të mos dëmtohet nga protestuesit, sepse ne nuk e kemi betejën me policët. Në atë moment sapo përfundoi tubimi po kthehesha në selinë e PD, në atë kohë dëgjova zërin ë një zonjushe që thoshte: Vdiqa mbarova. Mora gazetarët dhe një kameraman dhe i kam çuar tek dy Kullat,. Në atë kohë jam ndaluar nga një person që më vonë mora vesh se ishte Bare. Kam heq kundragazin, u prezantova, dhe doja të largohesha. Në atë moment dëgjova që thoshte, kapeni, mbyteni, unë u nisa me vrap në atë kohë kam ndjerë një goditje në kohën e majtë, u rrëzova nuk arrita të ngrihesha por ata më kanë qëlluar. Deri në hyrjen e parlamentit nuk ka ndaluar dhuna ndaj meje’, deklaroi Dollapi.

LEXO EDHE  Ishin nisur për të parë Shqipëri-Francë, tifozëve ju kapet në kufi një çantë me mjete piro-teknike

Ka qenë Boldnews.al, media e parë e cila ka publikuar lajmin se Sekretari Organizativ i PD, Sait Dollapi, u qëllua me plumba gome pak para se të rrëzohej./Boldnews.al

Linku: https://boldnews.al/2019/05/12/skandal-sait-dollapi-u-qellua-me-plumba-para-se-te-binte-ne-toke-video/

VIDEO: