“Kam abuzuar, vjedhur dhe kam borxhe’ /Vret veten aktori i famshëm

Aktori 42-vjeçar, Isaac Kappy i njohur për rolet e tij në “Thor” dhe “Terminator Salvation” është hedhur nga një urë e lartë duke mbetur i vdekur. Policia po heton në disa pista, por më e mundshmja mbetet ajo e vetëvrasjes.

Isaac Kappy, u bë pjesë e mediave vitin e shkuar me dyshimin se kërcënonte Paris Jackson dhe Seth Green. Ai u akuzua gjithashtu për sulmin ndaj vajzës së Michael Jackson.

TMZ raportoi se “disa kalimtarë u përpoqën të ndalonin fizikisht Kappin nga hedhja, por nuk arritën ta mbanin atë”. Vdekja e tij vjen pasi ai shkruajti një postim në Instagram në të cilin hedh akuza të rënda mbi veten:

LEXO EDHE  Oriola Marashi ‘kërcënon’ ata që nuk marrin pjesë në marshim: Kush ka fol gam-gam do i kthehet...

“Unë nuk kam qenë një djalë i mirë. Unë kam tradhtuar shumë njerëz dhe shumë besime, kam shitur drogë, kam pasoja tatimore, kam borxhe. Unë kam abuzuar trupin tim me cigare, drogë dhe alkool….”

Kappy gjithashtu i kërkoi falje Presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe Jezusit për “tradhtimin” e tyre në postin e rrëmujshëm. Shënimi i tij i papërmbajtur përfundoi me fjalët: “Ky mësim ka ardhur shumë vonë për mua, por ndoshta kjo mund t’ju frymëzojë”.