Akuzat ndaj BILD/ Ish-oficeri shpërthen ndaj Rilindjes: Shpifjet tuaja nuk pinë më ujë, Rama …

Ish-oficeri i antidrogës, Dritan Zagani, i cili sot ndodhet në azil në Zvicër për shkak se i rrezikohej jeta në vendin tonë për shkak të denoncimeve të tij për lidhjet e krimit me politikën, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga Rilindasit në drejtim të prestigjiozes gjermane ‘BILD’.

Me anë të një postimi në Facebook, Zagani shkruan se të akuzosh BILD0in si media e paguar nga opozita është shpifja më e madhe dhe më e turpshme që mund të jetë bërë ndonjëherë.

Sipas tij gazetarët e BILD janë profesionistë, ndryshe nga ata që paguhen nga zyrat e Rilindjes.

Ja postimi i Zaganit

Po lexoj ne media se rilindia ka nxjerre ne deklarata publike zonjat rilindase dhe akuzon median gjermane Bild si e blere nga parat e pista dhe opozita ne Shqiperi.

Si nje nga personat qe kam pasur rastin te jem i pari ne kontakt me gazetaret ne fjale, keto qyqet zonja qe ka nxjerre lideri gangster per te mbuluar veglat e tija me gjethe fiku, me bejne te qeshe e te gajasem.

Jane vertete shume te ceket,dhe jane kaq keq nga mendja sa genjejne trashe fare, pa e kuptuar se po kruhen me miellin e gjermanit, gazetare profesionist te medias me te madhe ne Gjermani dhe EU, e jo me media si Pamfleti i pitbullit te sajes ne Tirane😃.

Si ju thashe kam pasur fatin te jem personi i pare qe kam hyre ne kontakt me gazetaret ne fjale, dhe pasi kam qene per 3 dite ne kontakt dhe bisedime me ta, isha une ne nje fare menyre ai qe ka dhene mendimin per personat qe duhej te flisnin publikisht lidhur me situaten ne vendin tone e qe duheshin intervistuar nga ata, si dhe per lidhjet kriminale te rilindjes e shefit saje KM me krimin e organizuar qe une e quaj Mafie ne pushtet.

Ndersa sot pas “goditjes” publike qe moren,rilindja dhe KM gangster, ne vend qe te reagojn si drejtues shteti e ti vene gishtin kokes per gjitha sa thuhet, dalin e shpifin se gazetaret gjerman na qenkan paguar, dhe me para te pista…😂😂😂😂

Ore qyqare e qyqare rilindase, po nuk jane gazetare si Basha e Zefi i Sajes, apo si Kazani i Lali fikut ata, jane gjermane dhe te medias me te madhe ne EU, dhe profesionist qe punojn te heshtur ne zanatin e tyre, ata nuk dalin as si pinoku i Baba Carlos ne Opinionin e Fefzos, le pastaj qe ata te paguhen me para te pista nga opozita e lodhur Shqiptare.

P.s..3 dite qendrimi e bashkepunimi me ta jo drekat e darkat ne restorante qe as diskutohej ti paguaja une se kushtonin, por edhe nje kafe qe desha tua paguaj une per kenaqesin time me sedren e shqiptarit qe na karakterizon, ata nuk ma lejuan kurresesi…ndaj qesh e qeshe pa fund me deshperimin e ketyre rilindasve qe plasen ti mbajne gjethen e fikut liderit gangster per ti mbuluar hallatet qe ai e ka pas zakon qe i ri ti tunde pazarit…por tashme e keni kot..e verteta vonon por kurre nuk humbet…shpifjet tuaja nuk pine me uje..lideri juaj i droguar tashme eshte lakuriq para gjithe opinionit vendas dhe te huaj.

LEXO EDHE  Sherri në Tiranë/ Policia jep detajet, binjakët përfundojnë në spital