VIDEO/ Aksidenti me 2 viktima, Policia jep detaje: Si ndodhi përplasja fatale (EMRAT)

Dy persona kanë mbetur të vdekur dhe dy të tjetë janë plagosur në aksidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Kavajë, konfirmuan burime zyrtare nga policia.

Lumturie Demrozi, 46-vjeçe, nënë e dy vajzave dhe një djali dhe Gentjan Belba, 21 vjeç kanë mbetur të vdekur.

Dinamika

“Rreth orës 22.30 në dalje të qyteti të Kavajës, drejtuesi i mjetit tip Benz (marrë me qera), me targe AA 615 VO, shtetasi V.C, 24 vjeç për të shmangur disa këmbësorë që tentonin të kalonin nga njëri krah i rrugës në krahun tjetër ka humbur kontrollin mbi mjet, edhe si pasojë edhe e lagështirës mjeti është përplasur me tabelën e një karburanti. Për pasojë mjeti ka goditur këmbësoret, ku shtetasja L.D. rreth 46 vjeçe ka humbur jetën, ndërsa vajza e saj shtetasja Xh.D. 21 vjeçe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu ka humbur jetën edhe pasagjeri që udhëtonte me këtë mjet shtetasi G.B, rreth 23 vjeç”, njoftoi Policia.

LEXO EDHE  KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Lezhës

Drejtuesi i mjetit është plagosur dhe ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë  të rrethanave të ngjarjes, shtuan të njëjtat burime.

“Mjeti tip ‘Benz’ ishte me shpejtësi”, thanë për mediat dëshmitarë të aksidentit.