Përplasje në studio/ Ngjela zëvendësit të Lleshajt: Nuk ke eksperiencë, mos fol… (VIDEO)

Përplasje mes avokatit Spartak Ngjela dhe zëvendësministrit të Brendshëm Besford Lamallari në emisionin “Dritare me Rudinën”, në Neës 24.

Në një lidhje me video, Lamallari la të kuptohet se frymëzuesit e mesazhit “Turp të kesh”, në pallatin e ambasadorit të OSBE-së në Tiranë Bernd Borchard, janë drejtuesit e opozitës. “Mund të kuptohet cilët janë frymëzuesit e këtij akti”, tha ai.

Ndërsa Spartak Ngjela, i ftuar në studio, tha se nuk mund të flitet pa fakte. Ngjela iu drejtua zv/ministrit duke i thënë se nuk ka eksperiencë, ndërsa ky i fundit iu përgjigj duke i thënë se eksperiencë, “ka më shumë se ai”.

LEXO EDHE  "Hajn, pronto", revolta e qytetarit ndaj Thaçit/ Incidenti gjatë konferencës së Presidentit (VIDEO)

“Do dëgjosh tani? Ruaj faktin që je zv/ministër, kaq kisha”, shtoi Ngjela.

Zv/ministri: Tashi edhe anekdodat kur ti tregojnë ti tregojnë gabim…

Grida Duma-Rudina Xhungës: Juve moderoni emisionin dhe jeni në të drejtën tuaj, po çështja është që nëse keni thirrur një zv/ministër për të dhënë llogari siç duhet të japi për sigurinë, qoftë edhe të atij pallati…