Ish-ministri i Ramës reagon ndaj Borchardt/ Turp, sjellje aspak korrekte dhe në kundërshtim me…

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar ndaj deklaratës së Ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt, lidhur me protestën e djeshme të opozitës.

“Nuk mbështes asnjë akt apo gjest agresioni, as fyerje ndaj përfaqësuesve të selive diplomatike.

Por sjellja aspak korrekte, jo profesionale dhe krejt në kundërshtim me parimet e OSBE, e shefit të Prezencës në Tiranë është e PAPRANUESHME!

LEXO EDHE  Ish-shokët përballen në ‘Shihemi në Gjyq’ për paratë borxh

Ata (Boscharti dhe të tjerët si Ai) duhet të kuptojnë se nuk dëmtojnë dot as opozitën politike e as Shqipërinë, por thjesht imazhin e përfaqësive për të cilat punojnë.

Turp! Vërtetë turp!”, shkruan Manjani.