Horoskopi 11 maj 2019, ja parashikimi i yjeve për ju

Dashi – Ju jeni ndjenjë të fortë, energjike dhe ka të ngjarë të frymëzoheni për të bërë një punë të vërtetë në shtëpi. Përqëndrohuni në punët e përditshme, si për shembull riorganizimi i rafteve të librave ose ndërrimi i rrobave të sezonit.

Demi – Diçka që do lexoni sot mund të ketë një efekt dramatik në jetën tuaj. Kushtojini vëmendje të veçantë fantazisë. Ju mund të gjeni një shpjegim për një ëndërr të përsëritur. Saktësia e përshkrimit mund t’ju ndalojë në gjurmët tuaja dhe t’ju nxisë për të lexuar më shumë. Ju keni të drejtë të jeni të intriguar. Ju do të mësoni më shumë për veten kur të studioni këtë zonë të veçantë.

Binjakët – Sot ka të ngjarë të jeni në humor për të folur me të dashurit. Nxisni fëmijët dhe partnerët të qëndrojnë në shtëpi me ju. Bëni disa kokoshka dhe merrni lojërat që keni. Ju do të habiteni se sa argëtim mund të jetë një ditë e qetë në shtëpi. Sonte, bëni pica dhe shikoni një film.

Gaforrja – Sot një artikull ose një shfaqje televizive mund të fiksohet në mendjen tuaj. Më në fund mund të zbuloni një interes në interpretimin e ëndrrave. Lejoni veten të kënaqeni me interesat tuaja. Ndonjëherë ju nuk merrni kohë për të ndjekur gjërat që nuk i konsideroni “serioze”. Shkoni përpara dhe eksploroni anën tuaj të errët!

Luani – Nëse keni menduar për të shkruar një roman ose për të bërë piktura, sot është dita e duhur. Nuk ka justifikime. Ju keni po aq talent sa të gjithë të tjerët, prandaj pse të mos e përdorni? Ju mund të konsideroni të dobishme faktin për t’u bashkuar me një grup ose për t’u regjistruar në ndonjë seminar pikture, vetëm për t’ju ndihmuar të filloni të motivoheni. Bashkohuni me një grup mbështetësish për artistët. Ata do ju kuptojnë.

Virgjeresha – Ju pastroni shtëpinë si dikush që ka problem me vëmendjen. Ju kurrë nuk rrini vetëm me një detyrë. Ju do të pastroni pajisjet e tualetit, por jo dyshemenë. Bëni një përpjekje për të pastruar tërësisht, duke i marrë dhomat me rradhë. Edhe nëse nuk pastroni të gjithë shtëpinë, do të merrni pak kënaqësi duke ditur se pjesët e saj janë të pastra.

Peshorja – Sot ju mund të keni nevojë të keni vetëbesim më të ulët. Ju mund të ankoheni për detyrimet që ju janë vendosur. Për habinë tuaj të madhe, ju do të përfitoni shumë nga puna që ju është dhënë. Ju mund të vizitoni një shtëpi pleqsh dhe të magjepseni nga historitë e viteve të luftës. Mbani mendjen dhe zemrën tuaj të hapur. Ju do të shpërbleheni në mënyrë të pasur.

LEXO EDHE  Horoskopi 3 Qershor 2020/ Njihuni me parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Akrepi – Ju mund të merrni një letër ose telefonatë që ju nxit të veproni. Ju mund të kuptoni se sa afër jeni për të arritur një synim afatgjatë dhe të shfrytëzoni energjinë tuaj për realizimin e saj deri në fund. Tani që është hapur horizonti, ju po mendoni për projektin e rradhës.

Shigjetari – Kjo nuk mund të jetë mënyra juaj e preferuar për të kaluar ditën, por do të jetë një kohë ideale për të përfunduar detyrat që ju janë grumbulluar në shtëpi. Do ju bënte mirë të merreshit me pastrim ose të pastronit shtëpinë. Do të bënit mirë që të hidhnit gazetat dhe revistat e vitit të kaluar. Nëse nuk i keni lexuar deri tani, nuk do të keni më mundësi!

Bricjapi – Ju jeni një shpirt i përkushtuar që shpenzoni kohën e çmuar personale duke bërë punët e shtëpisë. Nëse ende nuk keni rregulluar rrobat ose nuk keni lexuar revistat e fundit, atëherë merreni me këto të parët. Plotësimi i tyre do t’ju motivojë që të kaloni në detyrë tjetër. Në fund do ta kuptoni se në një shtëpi të rregullt dhe të organizuar bëhet cdo gjë.

Ujori – Ju jeni një lexues i zjarrtë. Sot mund të hasni disa ide që frymëzojnë idetë tuaja. Ndoshta ju lexoni diçka ju jep një ide për një histori të shkurtër. Ndoshta një intervistë me një muzikant të famshëm rigjallëron dëshirën tuaj për të luajtur piano. Kushtojini vëmendje këtyre tingujve që ju vijnë në mendje. Shkruajini ato. Kur ti shihni pas pak ditësh, do të vendosni cilat kanë një tërheqje të fortë tek ju.

Peshqit – Ju mund të keni një takim me një mik apo koleg. Ai ose ajo mund të vijë tek ju për këshilla, por hezitoni të zbuloni specifikat e problemit. Ju do të ndjeni sikur ju kërkohet të ndërmjetësoni një argument, megjithatë e dini vetëm një anë të tregimit. Jini të durueshëm. Provoni të mësoni për më shumë detaje. Nëse nuk ju bindin, ndryshoni temën!