Dhunon barbarisht një person, Rilindasin se prek askush (Foto +18)

Dhuna ndaj qytetarëve të thjeshtë shqiptarë nga ana e zyrtarëve dhe militantëve të Rilindjes dhe mos ndëshkimi i tyre, është bërë normë prej 6 vitesh në Shqipëri.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër denoncim të qytetarëve, të cilët tregojnë se si njerëz të mbrojtur nga pushteti i partisë rrahin dhe dhunojnë njerëz të pafajshëm pa u hyrë asnjë gjemb në këmbë.

Ish-kreu i qeverisë ka postuar edhe foton e personit të dhunuar nga kryepkalu i fshatit Lavdosh në Tepelenë, i cili njihet si eksponet i Rilindjes.

LEXO EDHE  Lajme të këqija/ Nga nesër Greqia mbyll edhe pikën doganore të Kapshticës

Por pavarësisht dhunës dhe denoncimit të personit të dhunuar, nuk është marrë asnjë masë nga kryeplaku.

Ja denoncimi i i Berishës:

Banditet e kane te vetin Narkoshtetin!

Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital.

Asnje mase ndaj banditit te narkopartise! sb

Pershendetje dr.Ky eshte nje banor i fshatit Hormove ne bashkin e Tepelenes i rrahur nga kryeplaku i fshatit Lavdosh diten e shtune.Shteti i dhunes edhe nuk i ka hyre nje gjemb. Q. S nga fshati Hormove