Denoncimi i gazetares/ Bie fasada e një pallati, qytetari ishte…

Gazetarja Fatjona Mejdini ka denoncuar në rrjet rënien e fasadës së një pallati në Tiranë. Një pllakë është shkëputur dhe ka rënë në hyrjen e një parkingu, për fatin e mirë pa shkaktuar dëme në njerëz.

“Pasiguria dhe papërgjegjshmëria e ndërtimeve në Tiranë. Pak minuta më parë në lagje pllakat e betonit të fasadës së një ndërtese ranë mbi hyrjen e parkimit.

Dikush sapo kishte dalë nga aty pasi kishte parkuar makinën, duke i shpëtuar tragjedisë. Tani uroj që papërgjegjshmëria të mos vijojë dhe policia t’a rrethojë ndërtesën si rrezik për banorët…”, shkruan gazetarja.

LEXO EDHE  Zgjedhorja/ Çfarë do të bejë qeveria nëse opozita nuk tërhiqet nga kërkesat e saj? Ja çfarë thotë Rama

Kjo nuk është hera e parë që në Tiranë bien fasada të ndërtesave apo tavane të shkollave që rikonstruktohen. Megjithatë ende nuk ka pasur një reagim nga institucionet përgjegjëse, ku kryesore mbetet Bashkia e Tiranës.