VIDEO/ Presidenti e thotë me zë dhe figurë: Do tërhiqem nga politika

Në një video-mesazh të postuar në Facebook presdienti i New Caldonia, është shprehur se nuk do të garojë më dhe se do tërhiqej nga politika.

Germain tha se ishte koha për të marrë një hap prapa, duke e përshkruar si nder që të ketë shërbyer si president gjatë katër viteve të fundit.

LEXO EDHE  Dita e Përkujtimit, Presidenti Trump nderon të rënët në luftë

Një delegacion i udhëhequr nga Germain mbërriti në Vanuatu të premten për bisedime tregtare dhe do të jetë atje deri të dielën.

J'ai été honoré, fier et heureux de servir le pays.

J'ai été honoré, fier et heureux de servir le pays.

Gepostet von Philippe Germain am Donnerstag, 11. April 2019