Ish ministri i majtë: Ministri i jashtëm duhet full-time

Ish deputeti i majtë Arben Malaj është shprehur në emisionin Argument në televizionin SCAN se duhet armëpushim politik dhe ministër i jashtëm full-time.

Gent Cakaj momentalisht nuk është ministër i dekretuar nga Presidenti, por ka të drejta të plota si ministër, pasi i janë deleguar nga Rama.

LEXO EDHE  Vendimi për Sakon/ Shpërthen gazetari: Nuk ka më pushtet gjyqësor, ai është shndërruar në një ...

Ai gjithashtu ka folur edhe për tensionin politik, ku është shprehur se duhet një armëpushim.