Dramatike/ Manchester City eliminohet nga Champions League, Tottenhami lot gëzimi

Në “Etihad Stadium” është zhvilluar një ndeshje dramatike. Tottenham falë golave në fushën kundërshtare është kualifikuar në gjysmëfinale të Champions Leagues.

Pas 4 minutash lojë Raheem Sterling kaloi në avantazh “qytetarët” e drejtuar nga Pep Guardiola.

Brenda 180 sekondash miqtë realizuan dy gola të shpejtë me Koreano-jugorin, Heung-Min Son që bëri përmbysjen e pabesueshme.

Seria e golave vijoi me Manchester Cityn në krahun tjetër që realizoi dy herë me anë të Silvës (11’) dhe Sterling (21’).

Me fillimin e pjesës së dytë, respektivisht në minutën e 59-të ishte Aguero ai i realizoi golin që mbante gjallë “qytetarët” drejt kualifikimit.

LEXO EDHE  Chiellini tregon arsyen e dështimit të Juventusit në finalen e Cardifit

17 para fundit të takimit, ishte Fernando Llorente që shënoi golin shokues dhe vendimtar duke kualifikuar skuadrën e tij drejt 4 klubeve më të mira të Europës.

Në minutën e 93’ Raheem Sterlin realizoi golin që kualifikonte Manchester Cityn në gjysmëfinale por festa e madhe prishet nga VAR-i.

Në gjysmëfinale Tottenhami do të përballet me Ajaxin që ditën e djeshme eliminoi Juventusin.