Gazetarja aksidentoi 17-vjeçarin/ Berisha ironizon Mira Kazhanin: Fajin e ka Saliu…

Shkëlzen Berisha ka ironizuar gazetaren Mira Kazhani, pasi kjo e fundit përmes një reagimi ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha është shfajësuar për aksidentin ku ajo duke drejtuar automjetin përplasi një 17 vjeçar që ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi të dhëna të tjera lidhur me 17-vjeçarin që u aksidentua nga gazetarja Mira Kazhani, një javë më parë.

Pas denoncimit të bërë nga Berisha, reagoi Kazhani.

“Nëse nuk u beson policëve, pyet Zenin që ka makinë, dhe do të të thotë se në autostradë përparësi ka makina e jo këmbësori, që rrezikon jetën e tij e të të tjerëve dhe vetëm Zoti mund ta shpëtojë. Ose lexo Kodin Rrugor dhe gjej aktekspertizën time, nëse Zeni është me pushime”, shkruante Kazhani.

LEXO EDHE  Vuçiç: Dorëheqja e Haradinajt, mashtrim politik

Pas saj kanë reaguar familjarë të 17-vjeçarit që akuzuan gazetaren që po gënjente. Ndërkohë Shkëlzen Berisha në një reagim të tij shprehet “pasi shtypi një 17-vjeçar përgjigja epike e Mira Kazhanit ishte: Fajin e ka Saliu!”