Skandal/ Italia kërkon largimin e diplomatit shqiptar, ishte i …

Skandalet e Rilindjes tashmë i kanë kaluar kufijtë shqiptarë. Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme denoncimin e një emigranti shqiptar, i cili thekson se shteti Italian ka kërkuar largimin e Edmond Kumarakut, pasi ai ishte i dypunësuar dhe në ambasadën shqiptare edhe në komunën e Riminit.

Ja postimi i Berishës:

Italia kerkon largimin e pseudodiplomatit shqiptar!

Lexoni per palodiplomate qe nuk njohin asnje ligj perveç xhepit!

Qytetari dixhital denoncon:

Diplomatin mik te Taulant Bego Yaris, kryetar i PS ne Itali.

LEXO EDHE  Një tjetër bashki i jep ultimatum KQZ-së, lironi ambientet

Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendetje Doktor , ky dipllomati i shkarkuar Edmond Kumaraku eshte shkarkuar sepse ishte i dypunesuar ne itali ne komunen e Riminit dhe ne ambasaden shqipetare , she ka kerkuar ministria e jashtme italiane shkarkimin e tij. Ky person eshte dhe kryetari i ps itali, merrte pjese ne takimet elektorale te Taulant Ballajt dhe Jyrgis Cyrbja ne shkelje te plote te ligjit per dipllomatet.