Ironia/ Ish-deputeti i PD: Jam i zhgënjyer, Rama nuk arriti të eksitojë as Elisën sot …

Ish-deputeti demokrat, Edi Paloka ka ironizuar Kongresin e Partisë Socialiste, dhe fjalimet e mbajtura sot nga rilindasit.

Me anë të një postimi në Facebook, Paloka shkruan se ka mbetur i zhgënjyer sot nga Elisa, e cila nuk ishte në nivelin e duhur, dhe nuk mundi ti bënte shumë lavde Skënderbeut të saj Edi Ramës.

Ja postimi i Palokës:

Me zhgenjeu elisa sot!!! Mbeti ne nivelin e gjithe te tjereve!

Prisja nje kercim cilesor me rastin e kongresit!

Nga “ ne kemi komandantin e legjionit te nderit te Shqiperise , Edi Ramen” tek “Shqiperia qe beri skenderbeu yne Edi Rama” mendova qe sot do kishte bere ndonje gjetje me domethenese , nje superlative me te pershtateshme per kongres.

Nuk dua te besoj qe dhe elisa ta kete patur me interes, sa u be ministre dhe… Me siguri do jete ende e tronditur nga fakti qe Servantesi nuk e ka shkruajtur Don Kishotin e Mances, nga kulla e Surrelit. Po prape kam besim qe gjenia e saj do na mahnise

P.S

Do thote ndonjeri “c’ne qe merresh me elisen e jo me liderin ?” . Lideri mu duk me i pa vlere se kurdohere sot. Kur nuk arriti te eksitoje politikisht as elisen..

LEXO EDHE  Ish kreu i SHIK: E rëndë ajo që ka ndodhur, kujt i ka dalë emri nuk duhet të gëzohet por...