Elegante dhe me forma perfekte/ Ja dieta që ndjekë Dukesha

Dukesah e Kembrixhit, Kate Midelton, është gjithmonë e hollë dhe me forma të kuruara. Por për të arritur këto forma dukesha mbanë një dejtë të rreptë ushqimore dhe është mësuar me disa zakone të të ngrënit që mund ti ndjeke kushdo.

Middelton, pas lindjes së fëmijës së tretë i është dashur ti ushtrohet një diete të rreptë dhe mjaft efikase.

Por çfarë ha, zakonisht dukesha e Kembrixhit? Cilat janë shijet dhe zakonet e saj të të ushqyerit? Çfarë e solli atë në formë pak muaj pas çdo lindje? Këtu janë disa nga rregullat e saj.

 

Ndjek një dietë të rreptë

Nuk kishim asnjë dyshim se ishte kështu, duke e njohur atë. Për të humbur peshë para ditës së dasmës, Kate thuhet se kishte ndjekur programin Dukan, një dietë me shumë proteina dhe pak karbohidrate, gjithashtu e ndjekur nga Jennifer Lopez dhe Gisele Bundchen pas lindjes. Proteinat, perimet, frutat dhe buka integrale janë thelbësore për regjimin.

Ajo punoi për të luftuar neverinë ndaj ushqimit

Për shkak të sëmundjes së rëndë në mëngjes gjatë shtatzënisë së George, Kate duket se i është nënshtruar hypnotherapisë  së ushqimit për të kapërcyer të përzierat e rënda dhe të jetë në gjendje për të ngrënë. Në këtë periudhë ajo ndoqi një regjim të bazuar në avokado, manaferrat të egër, tërshërë, e cila e ndihmoi të mos humbiste shumë peshë.

Dashuron normalitetin në tavolinë

Sipas Carolyn Robb, kuzhinier i familjes mbretërore për më shumë se një dekadë, Ëilliam gëzon ushqimin me Kate sepse hanë së bashku në tryezë kuzhine si një familje normale. Dukesha duket se ka zhvilluar një dashuri për gatimin dhe gjatë ngrënies ajo i shërben personalisht mysafirëve të saj.

LEXO EDHE  Pajisja teston koronavirusin për 60 sekonda, ja çfarë ndodh në Singapor

Kur është me pushime, nuk mban dietë

Kur princi Ëilliam dhe Dukesha e Kembrixhit çojnë fëmijët në Sandringham House, në Norfolk, të kalojnë Krishtlindjet me mbretëreshën, ata mirëpriten me të gjitha llojet e delikatesave. Mëngjesi fillon me një ushqim të përzemërt përpara shërbimit të kishës, e ndjekur nga një drekë me sallatë me karkaleca ose karavidhe, gjeldeti rosto dhe gatimet tradicionale shoqëruese si karota dhe lakër brukseli. Për darkë, kuzhinieri përgatit një pjekje mbresëlënëse të brinjëve, gjelit ose proshutës, për t’u konsumuar me 15-20 produkte të tjera.

Ajo është një ngrënëse aventureske

Edhe pse ngrënia para kamerave është gjithmonë një rrezik, Kate dhe Ëilliam nuk mund t’i rezistojnë tundimit për të shijuar ushqimet e ofruara gjatë turneut në Kanada. Në një festival të ushqimit dhe të verës në British Columbia, ajo shijoi verë me salcë miso dhe mustardë dhe duket se e kanë shijuar shumë.

Nuk ha ëmbëlsira

Tubimet familjare shpesh përfshijnë konfeksione tradicionale si karamele ose puding, të cilat Princi Ëilliam dhe Harry i kanë dashur shumë që kur ishin të vegjël, në Buckingham ose në Kensington Palace. Për Krishtlindje, familja mbretërore shijon pudingun e Krishtlindjeve dhe tortën e frutave me çajin e pasdites, por Dukesha jep edhe ëmbëlsirat e vogla në raste të tjera. /Revista Psikologjia/PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here