“Jetoj vetëm me pagën e vajzës”/ Oficeri i Policisë rrëfen se si Rilindja e hoqi nga puna

Mund të quhet një dëshmi tronditëse ajo e një ish-oficeri policie i cili tregoi sonte në emisionin ‘Top-Story’ në Top-Channel, sagën e tij të vuajtjeve pasi Qeveria Rama me të ardhur në pushtet e pushoi nga puna.

Ai quhet Bujar Çala nga Elbasani dhe ishte pjesëmarrës në protestën e madhe të opozitës me 16 mars në Tiranë. Ai tha se ka një jetesë të dobët ekonomike dhe me lot në sy tregon se e hoqi djalin nga shkolla që të ndihmonte familjen.

Loading...

“Unë quhem Bujar Çala. Jetoj në Elbasan në lagjen Sylia Dylgjeri. Profesioni im është ish-oficer policie. Sot jam i papunë.

Unë bëj një jetë jashtëzakonisht të vështirë ekonomike. Në punë është vetëm vajza e madhe. Jetoj vetëm me pagën e vajzës, vetë i 5-të.

LEXO EDHE  Rama “rihap bunkerin”, vendi rrezikon izolimin

Djali pa punë, goca e vogël në shkollë dhe gruaja pa punë në shtëpi. Nuk më vjen keq se jam mësuar me vuajtjet ekonomike por… më vjen jashtzakonisht keq për çunin që e kam heq nga shkolla.

Për mungesë të të ardhurave ekonomike. Unë këtë nuk ia fal dot vetes. Domethënë unë jam prind i paaftë. Ndoshta sjam i tillë por… këto i bën sistemi.

Jam liruar në mënyrë të padrejtë nga policia e shtetit, sapo Rilindja erdhi në pushtet. Ja pra, kjo është arsyeja. Çfarë mund ti them unë familjës time?’, tha protestuesi Bujar Çala.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here