Parashikimi i motit, 21 mars 2019

Sot  moti do të  jetë me  kthjelliem dhe vranësira mesatare  në zonën lindore. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15  m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime të ndjeshme në zonën perëndimore dhe rënie në zonat malore.

LEXO EDHE  Dëshmia tronditëse/ "Të lutem mos më vrit, të shoh edhe njëherë djalin...."

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore        4/18°C
Zonat e  ulëta         6/23°C
Zonat  bregdetare   9/22°C