Braktisi Shqipërinë për Greqinë, sulmuesi 19-vjeçar helenë

Sulmuesi Kristo Shehu vendosi të braktiste pak kohë më parë kombëtaren kuqezi të 19-vjeçarëve, për të kaluar te skuadrat zinxhirë të përfaqësueses greke.

Loading...

Shqiptari ka  lindur në Greqi dhe zotëron pasaportën helene, teksa së fundmi është grumbulluar nga Greqia U-19. Ai është graduar si titullar në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të 19-vjeçarëve, ku helenët do të përballen me Danimarkën.

LEXO EDHE  Materazzi thumbon Juven nga Tirana: Edhe ata mund të fitojnë një ditë Champions

Shehu është pjesë e Panathinaikosit dhe ka bërë një paraqitje të shkëlqyer me moshat, duke shënuar mjaft gola.

Loading...
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here