Braktisi Shqipërinë për Greqinë, sulmuesi 19-vjeçar helenë

Sulmuesi Kristo Shehu vendosi të braktiste pak kohë më parë kombëtaren kuqezi të 19-vjeçarëve, për të kaluar te skuadrat zinxhirë të përfaqësueses greke.

Shqiptari ka  lindur në Greqi dhe zotëron pasaportën helene, teksa së fundmi është grumbulluar nga Greqia U-19. Ai është graduar si titullar në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Europianit të 19-vjeçarëve, ku helenët do të përballen me Danimarkën.

LEXO EDHE  CAS/ Reagon Skënderbeu, ja kur del vendimi

Shehu është pjesë e Panathinaikosit dhe ka bërë një paraqitje të shkëlqyer me moshat, duke shënuar mjaft gola.