Emocionus xhesti i Xhakës me vogëlushin me sindromën down: Je inspirimi im…

Sot me 21 Mars është Dita Botërore e Sindromës Down dhe në këtë ditë është përfshirë dhe futbollisti më origjinë shqiptare Granit Xhaka i cili ka ftuar në Londër mikun e tij Julian, i cili ësht më sindromën down.

 

Në këtë ditë është përfshirë dhe futbollisti më origjinë shqiptare Granit Xhaka i cili ka ftuar në Londër mikun e tij Julian, i cili ësht më sindromën down.

Granit Xhaka dhe Julian kanë pasur një lidhje të veçantë për vite me radhë dhe për të shënuar Ditën Botërore të Sindromës Down, Graniti e ftoi mikun e tij në Londër për një udhëtim të posaçëm në stadiumin Emirates.

LEXO EDHE  Sporti në zi, ndërron jetë ish-futbollisti, qëllohet me armë zjarri

Ky fëmijë është gjithmonë duke qeshur, dhe kur qesh ai duhet të qeshësh dhe ti me patjetër.

Julian, ti je një frymëzim për mua! Pa marrë parasysh nëse gjërat shkojnë mirë ose keq ti gjithmonë më jep një energji pozitive.