“Je shumë e re në…”/ Ngjela debat në studio me avokaten Bozheku: Dhe ti je…

Avokati i njohur Spartak Ngjela .i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, u përfshi në debate të forta me avokaten Enida Bozheku për vendimin e opozitës për të djegur mandatet.

Pjesë nga biseda: 

Bozheku: Ne nuk kemi një Parlament që ikin 70 veta në bllok dhe t’i zëvendësojmë me të tjerë nga dhjeta e poshtë. 

Ngjela: Di ta zgjidhësh si kazus? Nuk jep zgjidhje. Ke zgjidhje?

Bozheku: Po! Unë e kam! Po më lini ta them. Në këtë momente është roli i Presidentit të Republikës, i cili duhet të marrë në një tryezë të gjitha palët. Ti mund të tundësh kokën.

Ngjela: Ai nuk mund të emërojë parlamentarët. Si zgjidhet?

Bozheku: Shkohet në zgjedhjet e parakohshme.

LEXO EDHE  Basha: Kriza zgjidhjet duke u larguar Rama, përgjigjen ia dhamë nga ky shesh

Ngjela: Bravo! Je ende e re për të zgjidhur kauzat. Je shumë e re në zanat.

Bozheku: Edhe ju jeni i ri. 25 vitet e fundit