Kapet hajduti shqiptar, tentoi të vidhte një banesë në Itali…

Një shqiptar u arrestua nga policia italiane teksa tentonte të vidhte një banesë.

30 vjeçari A.L u arrestua në zonën e Bolonjës.

Ai u kap në kushtet e flagrancës, ndërkohë që policia ishte njoftuar nga një banor i zonës që kishte vënë re dy persona në oborrin e godinës ngjitur me shtëpinë e tij në rrethin Corticella. Bashkëpunëtori i 30-vjeçarit ka arritur të largohet.

I ndihmuar nga bashkëpunëtori, i cili veproi si ‘roje’, 30 vjeçari arriti në katin e sipërm të ndërtesës duke hapur dritaren me një levë.

Ai arriti të hynte në apartament, ku gruaja, dy fëmijët e burrit po flinin.

LEXO EDHE  ‘Tetë burra me thika e sopatë’/ Dëshmitarët flasin për vr*sjen e shqiptarit në ‘shtëpinë e barit’ në Angli

Por sirenat e policisë kanë bërë që shqiptari dhe bashkëpunëtori i tij të tentojnë të largohen.

Shqiptari u fsheh në një bodrum pranë banesës që po vidhte, ndërsa “roja” mundi të humbasë gjurmët.

30 vjeçari ka një varg precedentësh në fushën e vjedhjeve, armëve të paligjshme, për lëndët narkotike, etj.

Në momentin e ndalimit atij iu gjetën edhe mjetet që përdorte të hapjen e dyerve apo dritareve të banesave që vidhte.