Ish-ministri i Berishës: Si tentoi të ndikoi Rusia në ushtrinë shqiptare

Fatmir Mediu tha këtë të enjte në emisionin “Real Story”, në televizionin “Vizion Plus”, kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu tha se Rusia ka pasur tentativa për të rekrutuar persona nga Forcat e Armatosura,në kohën që ai ishte ministër i Mbrojtjes

“Tentativat e Rusisë kanë qenë për të rekrutuar personat e Forcave të Armatosura. Por fatmirësisht e kuptuam në kohë dhe morëm masa. Tani Eusia ka një strategji më të ashpër se në vitet 2005-2007. Rusia dhe Kina çdo invenstim që e bëjnë në Ballkan, e kanë me qëllime strategjike”, tha Mediu.

LEXO EDHE  Ja sa pritet të zgjasë protesta e opozitës/ Strategjia, Basha mbledh në selinë e PD…