“Dole ekspert i lekëve”/ Përplasja mes Shkullakut dhe Pezës në studio (VIDEO)

Gazetari Armand Shkullaku pati një përplasje verbale në ‘Opinion’ me Alfred Pezën, sekretarin për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat ne PS. Ishte Peza që u shpreh fillimisht se Shkullaku zotëron vilë me vlerë 1 milion euro, ndërsa përgjigja e gazetarit ishte e menjëhershmë. “Unë i kam të deklaruara. Jo kur vjen prokuroria në shtëpi”.

Debati i plotë:

Alfred Peza: Ti dole ekspert i çadrave

Armand Shkullaku: Por jo i lekëve. Unë i kam të deklaruara. Jo kur vjen prokuroria në shtëpi.

LEXO EDHE  Plasin puthjet në Kuvend/ Pak para seancës, deputeti kapet duke puthur ministren (FOTO)

Alfred Peza: Dhe unë i kam të deklaruara, po jo pra Mandi, mos më akuzo. Te ai lapsi me majë të thyer je marrë me mua për tre vjet.

Armand Shkullaku: Unë jam gazetar politik…Ti nga gazetar në kandidat për politikë, kur më heq Rama nga politika vjen tek Fevziu dhe thua jam gazetar.

Lexo edhe: Bardhi i kujton Pezës 1 milionë eurot/ Nxehet ish-deputeti i PS dhe tregon shokët që kanë më shumë se ai