Bardhi i kujton Pezës 1 milionë eurot/ Nxehet ish-deputeti i PS dhe tregon shokët që kanë më shumë se ai

Emisioni Opinion ka qenë sot një arenë përpalljes edhe të pasurive të analistëve që kanë qenë të ftuar.

Gjithçka nisi kur Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, duke debatuar me Sekretarin për Marrëdhënie me Publikun në Partinë Socialiste, Alfred Peza, i kujtoi këtij të procesin e nisur ndaj tij për pastrim parash, rreth 1 mil euro si aksione në një bankë të nivelit të dytë.

Por zoti Peza e ka humbur qetësinë dhe në inat e sipër i është kthyer dhe drejtuesit të emisionit, Blendi Fevziut, duke i kujtuar atij se ka 10 milionë euro pasuri.

Në këtë moment Blendi Fevziu ka mbetur i shtangur dhe e ka shmangur përgjigjen duke i thënë se se ky do ishte një urim i mirë.

LEXO EDHE  Publikohen shifrat/ Mbi 60 mijë qytetarë drejt Tiranës, ja kush kryeson…

Të njëjtën gjë Peza e ka përsëritur me gazetarin Armand Shkullaku duke i kujtuar atij vilën 1 milionë dollarëshe ku ai dhe familja e tij jetojnë në kompleksin ‘Rolling Hills’.

Në fakt dhe Blendi Fevziu jeton në të njëjtin kompleks në një vilë shumë luksoze. Në rrjetet sociale ai poston shpesh pamje nga shtëpia e tij dhe pushimet në çdo vend të botës. Çka të bene të kuptosh se ndoshta pasuria e tij nuk është aq e vogël sa ajo e Alfred Pezës.

Dhe se analistët që flasin nëpër studio për korrupsionin e politikaneve ndoshta kane nevoje te shohin dhe kontrollojne dhe shpenzimet e tyre. Qe ne nje vend te varfer si shqiperia llogariten me miliona euro.