Bllokimi i buxhetit të Bashkisë së Skraparit/ Reagon Qeveria: fajin e ka…

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar lidhur me bllokimin e buxhetit për Bashkinë e Skraparit.

Në reagimin e MFE thuhet se nuk kanë asnjë përgjgejësi për bllokimin e buxhetit. Sipas MFE, shkaktari kryesor për bllokimin e buxhetit është Kryebashkiaku.

“Nuk kemi asnjë përgjegjësi për bllokimin e buxhetit. Shkaktar kryesor është kryetari i bashkisë. Fondet për bashkinë janë të disponueshme në thesar”, shprehet MFE në reagim.

LEXO EDHE  I arrestuar në Itali për trafikun e 120 milionë eurove kokainë, kush është 42 vjeçari nga Mirdita (Emri)

Në dhjetor të vitit të kaluar Këshilltarët e Partisë Socialiste në bashkinë e Skraparit nuk miratuan projekt buxhetin për vitin e ardhshëm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here