Analisti pro Ramës: Mandatet u dogjën për të nxjerrë Berishën…

Analisti Baton Haxhiu, një prej mbështetësve të Kryeministrit Edi Rama, në debate dhe media,  i ftuar në emisionin “Zonë të Lirë” të Arian Çanit, deklaroi se një nga arsyet e djegies së mandateve të deputetëve të opozitës, është ajo që Sali Berisha të dilte nga skena politike.

“Arsyeja e parë janë pamundësia për t’u përballur me mazhorancën, e dyta pamundësia për të fituar zgjedhjet lokale, e treta është që PD ta humbi liderin pas zgjedhjeve lokale, arsyeja e 4-t ka të bëjë me LSI sepse ajo rrezikonte që mos të fitonte asgjë në zgjedhjet lokale dhe arsyeja e 5 është doktori si zakonisht. Mendoj që kjo është një dalje e doktorit nga skena politike”, tha Baton Haxhiu.

LEXO EDHE  Nga baret te parukeritë, bizneset që nuk do paguajnë këtë vit tatimin mbi fitimin

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here