FOTO/ Akset problematike, ja ku bëhet lëvizja me zinxhir për shkak të borës…

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve në disa akse rrugore.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kompanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në punë me mjetet borëpastruese dhe është bërë shpërndarja e kripës, ndërsa në disa akse rekomandohet lëvizja e mjeteve me zinxhirë.

Njoftimi i ARRSH

Gjatë natës ka pasur reshje bore në juglindje dhe ne veri të vendit.

Kompanitë e mirëmbajtjes kanë qenë në punë me mjetet borëpastruese dhe është bërë shpërndarja e kripës.

LEXO EDHE  Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”, Lezha, Dibra dhe Tirana me nivelin më të lartë...

Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, rruga e Dardhës dhe e Voskopojës.

Drejtuesit e mjeteve te tregohen të kujdesshëm, të jenë të pajisur me goma dimërore dhe të përdorun zinxhir në rrugët që kemi lajmërur, të respektojnë sinjalistikën rrugore dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.