Ndalimet e protestuesve/ Ish-ministri i Ramës: Turp për Lleshin, ja si po shkelet ligji…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj mënyrës sesi ka vepruar policia pas protestës së opozitës, ndërsa janë shoqëruar në komisariati dhejtra persona.

Manjani shkruan përmes një postimi në rrjet se policia është motivuar qartësisht nga urrejtja politike dhe jo nga ligji.

Sipas tij, mënyra sesi po shoqërohen qytetarët është në shkelje të rëndë të ligjit.

“Sjellja e policisë post proteste, duke shoqëruar njerëz përdhunisht e kontrolluar banesa pa vendim gjykate dhe duke i goditur me duar të lidhura është haptazi e PA LIGJSHME!

LEXO EDHE  Apeli i mjekëve italianë: Na duhet ndihma e të gjithëve. Je i fortë, mbaj një maskë

Policia është e motivuar qartësisht nga URREJTJA politike dhe jo nga ligji!

Nuk kontestoj aspak arsyet e shoqërimit në polici, por mënyrën dhe shkeljet e rënda të ligjit.

Kujtoj edhe njëherë se asnjë punonjës policie nuk u prek dje nga protestuesit.

Nëse tek kjo lloj policie ka investuar fytyrën e tij Sandër Lleshi, është momenti ti vijë TURP!”, shkruan Manjani.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here