VIDEO/ Çahet sërish kordoni, garda u hedh gaz lotjsllës qytetarëve

Qytetarët kanë çarë sërish kordonin e policisë para kryeministrisë, duke u vendosur në shkallët para kryeministrisë.

Qytetarët kanë hequr mbulesën jeshile të skelës së vendosur para hyrjes së godinës, si dhe asaj të kërpudhës në bahçen e kryeministrisë.

LEXO EDHE  Djegia e shtëpisë së Klodian Çalamanit/ Halla e Mateos: Nuk e kemi bërë ne, s’i njohim zjarrvënësit

Ndërkohë, efektivët e gardës nga brenda kryeministrisë kanë lëshuar sërish gaz lotsjellës, duke sjellë për disa çaste largimin e protestuesve nga kryeministria.

https://streamable.com/u6ngt

https://streamable.com/ue775

https://streamable.com/aspms

https://streamable.com/ccgcz

https://streamable.com/4u5rw