FOTO/ Ja kush është polici që hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve…

Prej rreth dy orësh mijëra mbështetës të opozitës ndodhen në bulevardin Dëshmorët e Kombit, para godinës së Kryeministrisë.

Protestuesit herë pas here sulmohen me gaz lotsjellës nga ana e forcave të Gardës së Republikës.

Një efektiv i gardës përmes një pushke, lëshon gazin lotsjellës, duke krijuar probleme të shumta te protestuesit.

LEXO EDHE  FOTO/ Kush është Petrit dhe Afërdita Laze që u plagosën në Allias

Në fotot e mëposhtme dallohet edhe efektivi që shfaqet ccdo 10 apo 15 minuta duke hedhur gazin mbi protestuesit.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here