Tragjedia e Sala, ja vendimi i UEFA-s në nder të sulmuesit argjentinas

Still from handout video issued by the Air Accidents Investigation Branch showing the rear left side of the fuselage, including part of the aircraft registration, in the wreckage of the plane which was carrying Cardiff City footballer Emiliano Sala, after it was discovered in the English Channel. PRESS ASSOCIATION Photo. Issue date: Monday February 4, 2019. See PA story AIR Channel. Photo credit should read: AAIB/PA Wire NOTE TO EDITORS: This handout photo may only be used in for editorial reporting purposes for the contemporaneous illustration of events, things or the people in the image or facts mentioned in the caption. Reuse of the picture may require further permission from the copyright holder.

UEFA ka vendosur që të gjitha ndeshjet e kësaj jave në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës të nisin me 1 minutë heshtje në kujtim të Emiliano Sala, i cili humbi jetën pas aksidentit tragjik me avion duke udhëtuar nga Franca në Uells.

Avioni i tij u rrëzua në det më 21 janar, teksa sulmuesi 28-vjeçar humbi jetën. “Në emër të UEFA-së, dua të shpreh ngushëllimet më të sinqerta, familjes dhe të dashurve të Emiliano Salas për këtë humbje të madhe”, ishin fjalët e presidentit Aleksandër Ceferin pas bërjes publike të lajmit për vdekjen e Salas.

LEXO EDHE  Covid-19/ Maqedonia e Veriut pezullon përfundimisht futbollin për këtë sezon

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here