Zjarr  i fuqishëm, rrezikohen banesat

Mëngjesin e sotëm një zjarr i fuqishëm ka përfshir një kullot në zonën e Orikumit. Mësohet se zjarri ka marrë një përhapje të madhe nga era.Një sipërfaqe e konsiderueshme me shkurre e kallamishte është përfshirë nga flakët

Nga të dhënat paraprake nuk raportohet për banesa dhe objekte të djegura por bëhet me dije se afër vatrës së zjarrit ndodhen një numër i madhë banesash dhe biznesesh.

LEXO EDHE  Bulevardi kufizohet me kulla, lagje e re tek lumi i Tiranës,

Shkaqet e zjarrit mbeten ende të paqarta.Për zjarrin janë njoftuar edhe shërbimet zjarrfikëse, por që sipas raportimeve ende nuk kanë mbërritur të zonë për të vënë nën kontroll flakët.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here