Parashikimi i motit, çfarë pritet nga e hëna dhe në vazhdim…

E hëna mbetet me temperatura të larta, por me reshje shiu deri në mbrëmje, kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore, parashikon Meteoalb.

E marta sjell rënie të ndjeshme të temperaturave dhe vijojnë reshjet e dëborës në Lindje – Juglindje.

LEXO EDHE  Moti/ Ja çfarë temperaturash na presin ditën e enjte, 13 Gusht 2020

Nga e mërkura dhe deri në fundjavë, kemi mot të kthjellët, por shumë të ftohtë; temperaturat e natës dhe mëngjesit ulen deri 10°C nën ZERO ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here