Gazetari rrëfen prapaskenat e fjalimeve politike/ Vuçiç më shqiptar se shqiptarët?

Gazetari në Beograd, Idro Seferi, ka zbuluar disa detaje në komunikimin mes tij dhe presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, gjatë konferencave për shtyp.

“Shumë shpesh presidenti Vuçiç në konferenca krijon interaksion me gazetarët dhe sidomos kur flet për Kosovën e ka qejf të përdorë fjalë shqip dhe më pyet se a është mirë dhe unë ia kthej që ‘po’”, ka treguar ai për Info Magazine.

LEXO EDHE  Covid 19 i merr jetën në moshë të re një prej shefave më të njohur të kuzhinës shqiptare

“Vuçiç po ashtu Ferizajt nuk i thotë në serbisht Uroshevac, por në shqip duke tentuar të tregojë se e njeh situatën”, rrëfen gazetari.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here