Kapen me 30 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, pranga çiftit

Një sasi prej 30 kg marijuanë janë kapur në Greqi, ndërsa në pranga ka rënë një shqiptar 45 vjeç dhe një greke 53 vjeçe.

Sipas mediave greke, operacioni u zhvillua në aksin Korinth-Athinë, ku mjeti ku udhëtonte çifti iu nënshtrua kontrollit pas dyshimeve të policisë.

LEXO EDHE  Nuk do hetohet nga SPAK/ Dosja "Toyota Yaris" i kalon Prokurorisë së Durrësit

Brenda në mjet u gjetën dhe sekuestruan 22 pako me 28 kg 205 gram marijuanë. U sekuestruan gjithashtu edhe 4350 euro dhe 3 telefona celularë.

Prej fillimit të vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 400 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here