Ish-zv.ministri i nxjerr bojën Ramës: Ka degjenerim mendor, ja fjalori ordiner…

Kryeministri Edi Rama është denoncuar nga një tjetër ish-bashkëpunëtor i afërt i tij, lidhur me fjalorin që përdor edhe në bisedat telefonike.

Pak ditë më parë Rama u shfaq në sallën e Kuvendit me një gjuhë fyese dhe të degraduar, por duket se Kryeministrin nuk e mbajnë më nervat edhe në bisedat që zhvillon në telefon me ish-bashkëpunëtorët e tij. Së fundmi, Rama është denoncuar nga Taulant Muka, i cili u emërua nga Kryeministri në postin e zv.ministrit të Arsimit, por qëndroi në këtë detyrë vetëm 2 javë.

“Mësuesi i vizatimit Edi Rama me telefonon sepse nuk ka gëlltitur ende shuplakat që i kam dhënë me dorëheqjen nga posti i zv/Ministrit! Me një fjalor ordiner, aspak i denjë për një kryeministër tregon edhe njëherë degjenerimim mendor, shpirtëror dhe intelektual të kryeministrit të vendit!

LEXO EDHE  Covid 19/ 108 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Telefonata e tij erdhi pas demaskimit që i bëra dje takimit të tij në Berat ku emëroi plagjiaturistin dhe njeriun pa diplomë Demo kryetar bashkie! Në takim kishte përmendur emrin tim se shpifja për plagjiaturat, dhe se Demo do fitonte gjyqin inekzistent (por propagande) ndaj meje. Në fakt mashtruesi i vetëm këtu është kryemimistri, dhe të mos nxehet nga pergjigja që shtepia botuese ka konfirmuar plagjiaturën e Demos, dhe dënimin që ai mund të marre si kopjac intelektual!

Edi Rama do mbahet mend si kryeministri që mban deputetë dhe ministra me diploma me qera, dhe si mishërimi më perfekt i kakistokracise! Ai nuk e do intelektualin dhe as zhvillimim social dhe ekonomik të shoqërisë Shqiptare! Edi Rama është vetë shkaterrimi!”, shkruan Muka.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here