E hënë, Qershor 17, 2019
BOTA Shërbëtorja tërheq zvarrë të moshuarën

Shërbëtorja tërheq zvarrë të moshuarën

Një kujdestare në shtëpi është kapur në kamera duke abuzuar me një të moshuar 79-vjeçare, Ditën e Krishtlindjeve.

Gjyshja me aftësi të kufizuara, nga qyteti i Jinhua në Kinën lindore, po përpiqej të ngrihej në këmbë pasi u rrëzua në dysheme në shtëpinë e saj, kur ndodhi sulmi.

Në vend që të ndihmonte të moshuarën, shërbëtorja shihet duke e tërhequr atë në dysheme.

LEXO EDHE  Tragjike/ Shpërthim i fuqishëm, ndërrojnë jetë 11 policë

Kujdestarja u shkarkua nga puna nga familja e pensionistes dhe ajoi shprehu gjithë mllefin e saj ditën e fundit të punës.

Anëtarët e familjes së pensionistit zbuluan sjelljen tronditëse të kujdestares kur ata po kontrolluan pamjet.

Ata gjithashtu dëgjuan pensionisten duke qarë në mënyrë të dëshpëruar dhe duke përmendur emrat e fëmijëve të saj. Familja ka denoncuar në polici rastin.