VIDEO/ Studentët vijojnë qëndresën, gruaja bën veprimin human

Studentët vijojnë edhe sot protestën e nisur prej disa ditësh, ata kanë kërkuar që të plotësohen kushtet e tyre dhe pastaj ata do tërhiqen.

Studentët shprehen se do të qëndrojnë para ministrisë derisa të plotësohen kërkesat e tyre.

Një banorë e zonës u kasjellë ushqime dhe ujë, dhe u ka thënë se të gjitha ata që janë nga rrethet dhe nuk kanë ku të flenë mund tëshkojnë tek shtëpia e saj të kalojnë natën.

Protesta e studenteve tek Ministria e Arsimit

Gepostet von Gazeta Panorama Online am Samstag, 8. Dezember 2018

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here