Studentët paralajmërojnë grevë urie: Do shkojmë deri në ekstrem

Ashtu si kishin paralajmeruar ka nisur tashme grumbullimi i studenteve, kane marshuar duke shmangur Kryeministrine dhe me pas jane vendosur para Ministrise se Arsimit.

Studentët vijojnë të qëndrojnë para ministrisë me thirrje për protesta: “O ministre që s’di këndim je ministre për Arsim” thërrasin studentët.

Te tjera thirrje jane: Bashkohuni me ne, jemi shume, nuk terhiqemi!

Ne kor me thirrje per plotesimin e kerkesave, studentet thone se do te shkojne deri ne ekstrem, pra greve urie nese kerkesat e tyre nuk do te plotesohen, duke bere edhe njehere thirrje politikes te qendroje larg.

Vazhdon protesta para Ministrisë! Studentët janë vendosur!

Gepostet von Për Universitetin am Samstag, 8. Dezember 2018

“Cohuni nga kafet, cohuni nga kafet, bashkohuni me ne”, jane thirrjet ne kor qe bejne studentete, teksa jane ne marshim e siper drejt Ministrise se Arsimit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here