Skandali/ “Si po kërcënohen studentët që të mos marrin pjesë në protestë”

Ish-kryeministri Sali Berisha, teksa kerkon solidaritet dhe mbeshtetje me studentet ne protesten e tyre ka publikuar mesazhin e njerit prej studenteve, i cili denoncon se jane kercenuar qe te mos marrin pjese ne proteste.

“Studentet denoncojne pseudo intelektuale, zyrtare, mercenare ne Universitetet e Elbasanit, Durresit, Shkodres dhe Fakultetin e Drejtesise ne Tirane qe ju bejne presion dhe i kercenojne”- shkruan Berisha ne faqen e tij ne Facebook.

Postimi i Berishes:

Pseudo intelektuale, zyrtare, mercenare kercenojne dhe ju bejne presion studenteve!

Studentet denoncojne pseudo intelektuale, zyrtare, mercenare ne Universitetet e Elbasanit, Durresit, Shkodres dhe Fakultetin e Drejtesise ne Tirane qe ju bejne presion dhe i kercenojne.

Studentet denoncojne mediat se po censurojne protesten e tyre de fakto nje revolucion i vertet demokratik kunder Kakistokracise!

Lexoni mesazhet e tyre.

Ju bej thirtje studenteve te kerkojne largimin urgjent te ketyre mercenareve, pseudopedagove dhe zyrtareve vasal nga universititet dhe fakultetet e tyre. Ata jane segmente me te kalbura dhe te korruptuara te rregjimit te Kakistokracise (Kakistos ne greqishten e lashte me i keqi). sb

Pershendetje Doktor Jam nje student ne universitetin aleksander moisiu ne durres , dhe sot gjat kohes qe lajmeruam nje proteste paqesore nga studentet rektoria dhe dekanet na kercenuan me munges dhe mos lejimin e futjes ne provimet e kolegiumeve ju lutem shperndaje anonim se kta te pijn gjakun

faleminderit per mbeshtetjen tuaj zoti berisha por mediat kryesore censuruan protesten dhe po behen percarje dhe kercenime nga pedagoge dhe elemente studentore partiake flm nese e beni publike
kjo po ndodh tek fakulteti im i Drejtesis

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here