Dënimi me burg i Protoduarit, reagon Shoqata e të Përndjekurve Politik: Çfarë do t’i kërkojmë BE-së dhe SHBA-së?

Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për Dorjan Protoduarin me arrest me burg, ka reaguar edhe Shoqata e të Përndjekurve Politik.

Për SHAP vendimi ishte politik sepse Protoduari vjen nga një familje e përndjekur. Ndër të tjera SHARP shprehet se shumë shpejt do t’I kërkojnë SHBA-së dhe BE-së, lirimin e tij.

“Dënimi i Dorian Protoduarit me urdhër politik. Protoduari vjen nga një familje e përndjekur. Thirrje SHBA e BE të kërkojnë lirimin e Protoduarit”, shprehet SHAPP.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here