FOTO/ Veliaj kërkon tu prishë shtepitë, banorët në protestë

Dhjetëra banore ne Tirane ne zonen eeUnazes se re jane mbledhur sot ne proteste kunder vendimin per shembjen e ndertesave te tyre.

Ata jane mbledhur bashke per te protestuar, nderkohe qe mesohet se ishin te lajmeruar qe me heret per nje vendim te tille.

Banoret shpjegua  se nje projekt i Bashkisë për ndërtimim e një rruge në zonë, prek banesat e tyre dhe ata janë kundër kësaj.

Protesta ka shkaktuar trafik të rënduar pasi banorët kanë bllokuar të dyja korsitë e rrugës kryesore.

Forca policore ndodhen ne vendngjarje per garantimin e sigurise.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here