Vëllai dhe xhaxhai presin në fyt 9 vjeçarin për sakrificë

Një djalë nëntë vjeçar u pre nga dy të afërm të tij si pjesë e një sakrifice hindu në Indi.

Dy anëtarë të familjes u arrestuan menjëherë pas incidentit të tmerrshëm, i cili u zhvillua në fshatin Sundhimunda jashtë qytetit të Titlagarh, në shtetin lindor Odisha.

Sipas mediave lokale, policia ka arrestuar vëllain dhe xhaxhain e viktimës në lidhje me vrasjen.

Raportet thanë se njëri prej të dyshuarve pranoi prerjen e kokës së fëmijës gjatë marrjes në pyetje.

Një deklaratë e policisë tha se anëtarët e familjes kishin ‘sakrifikuar’ viktimën e re për t’i pëlqyer perëndeshës indiane Durga, i njohur edhe si Shakti ose Devi, në mënyrë që dëshirat e tyre të pranoheshin.

Xhaxhai është quajtur si Kunja Rana ndërsa vëllai është identifikuar si Shobhaban Rana.

Viktima e re, e quajtur Ghanashyam Rana, u zhduk më 13 tetor.

Prindërit e tij të shqetësuar paraqitën rastin në polici ditën tjetër.

Policia gjeti trupin e djaloshit 9 vjeçar me kokën të ndarë në një varr të cekët afër bregut të një lumi aty pranë 4 ditë më vonë.

Policia ka gjetur një thikë të cilën ata besojnë se ishte arma e vrasjes.

Hetimi vazhdon.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here