Lëvizte me makinë të blinduar, si u arrestua Arben Ndoka

Ish deputeti i partise socialsite Arben Ndoka u arrestua pasditen e së Dielës nga forcat speciale të Policisë.

Burimet thane se Ndoka dhe persona te tjere kane ndikuar ne tjetersimin e tokave ne zonat bregdetare te Shengjinit dhe Kunes.  Ish deputeti ndodhet në drejtorinë e policisë së Tiranës dhe po merret në pyetje. Pak kohë më parë Arben Ndokës i qëlluan për vdekje vëllain Aleksander Ndoka në qytetin e Lezhës.

Për këtë ngjarje të rëndë ish deputeti lëvizte me automjet të blinduar.

Po sipas burimeve, makinën e blinduar Ndokës i’a kishin dhënë në përdorim disa të afërm por nuk dihet se nga kush kishte frikë ish-deputeti por mësohet se ai dhe familjarët e tij bënin lëvizje të kufizuara nga banesat.

Gjithashtu Ndoka ka qene objekt sulmesh politike dhe nga partia demokratike sipas se ciles ai eshte i denuar per trafik prostitucioni.

Bashke me Noken u arrestuan dhe dy te rinj ndersa pritet qe detaje te tjera te zbulohen nga policia.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here