Itali/ Pranga 22-vjeçarit përplasi me furgon prostitutën shqiptare

Fotografi e cronisti davanti alla questura di Torino in attesa dell'uscita dopo oltre sei ore di interrogatorio di Rocco Schirripa, arrestato perché considerato il presunto omicida del Procuratore Capo della Repubblica di Torino Bruno Caccia, ucciso nel 1983, 22 dicembre 2015 ANSA/ ALESSANDRO DI MARCO

Policia ka vënë në pranga një të ri shqiptar pasi rreth 2 muaj më parë përplasi një prostitutë bashkëkombase të tij me furgon.

Prostituta 22-vjeçare në atë kohë përfundoi në spital në kushte të rënda shëndetësore. Por teksa kanë kaluar 2 muaj nga 27 korriku, policia italiane vuri në pranga autorin e aksidentit të ndodhur në Torino.

23-vjeçari Eduard Demiri, pasi kishte përplasur të renë me furgon ishte larguar menjëherë nga vendngjarja, por u arrestua tashmë në Padova.

Sipas autoriteteve italiane, thuhet se prostituta është përplasur qëllimisht, dhe aksidenti s’ka qenë aspak i rastësishëm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here