FOTO/ Adelina Ismaili mbajti premtimin,në rresht të parë me flamurin e LGBT-së

Këngëtarja Adelina Ismaili ashtu siç kishte paralajmëruar, edhe e mbajti premtimin e saj duke marrë pjesë në ‘Paradën e Krenarisë’.

Image

Ajo përveç që mori pjesë në paradë, edhe i priu asaj me flamurin e komunitetit LGBT.

Parada u mbajt përgjatë tri shesheve të kryeqytetit, “Skënderbeu”, “Nëna Terezë” dhe “Zahir Pajaziti”.

Pjesëmarrës të shumtë kërkuan më shumë të drejta për komunitetin LGBT.

Adelina Ismaili gjithmonë ka shprehur hapur mendimin e saj për më shumë të drejta për komunitetin LGBT ashtu si dhe shumë këngëtare të tjera si Dua LIpa, Rita Ora etj.

Image

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here